НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ З РОТА

Яка профілактика та лікування неприємного запаху з рота?

ПОДІЛИТИСЬ

Неприємний запах з рота, або галітоз, в основному виникає через накопичення у роті бактерій, які спричиняють поганий запах. Неприємний запах з рота може створювати багато незручностей, але, на щастя, як тільки ти виявиш причини його появи, то зможеш розпочати лікування.

Хронічний неприємний запах з рота – це серйозна проблема. Хронічний неприємний запах з рота не просто створює незручності при міжособистісних контактах, а й може бути симптомом серйозних проблем із ротовою порожниною. Читай далі, щоб дізнатися, як усунути неприємний запах з рота та запобігти його появі.

Якщо ти помітив/ла, що, незважаючи на регулярну гігієну ротової порожнини, неприємний запах з рота не зникає, повідом про це свого стоматолога, і він неодмінно порекомендує тобі правильне лікування. Також відомо, що хронічний неприємний запах з рота виникає у разі пересихання слизової, оскільки знижується секреція слини, яка контролює мікрофлору ротової порожнини. Слина сприяє очищенню та зволоженню рота. Неприємний запах з рота, також відомий як «ранковий подих», зазвичай виникає після сну.

Причиною появи неприємного запаху з рота також можуть стати деякі ліки. Серед інших причин – хронічні легеневі інфекції, захворювання нирок та печінки, а також діабет.

Накопичення бактерій, що спричиняють неприємний запах з рота, найчастіше відбувається через відсутність повноцінного догляду за ротовою порожниною, що призводить до накопичення бактерій нальоту вздовж лінії ясен та на задній частині язика. До причин появи неприємного запаху з рота також відносять дієту, накопичення бактерій в роті під час сну, стрес та зневоднення. У рідкісних випадках неприємний запах з рота може бути симптомом серйознішого захворювання, тому важливо не ігнорувати проблему та звернутися до стоматолога, якщо проблема не зникає. Дотримуючись правильного догляду за ротовою порожниною, ти можеш позбутися неприємного запаху з рота.

Як запобігти появі неприємного запаху з рота?

Пий багато води, щоб уникнути зневоднення. Твоя норма води буде різною залежно від твоєї фізичної форми та рівня щоденної активності.

Жуй жуйку без цукру, щоб стимулювати вироблення слини. Вживання м’яти – це тимчасовий, однак менш бажаний спосіб освіження дихання, оскільки м'ята може приводити до накопичення цукристих залишків.

Хронічний неприємний запах з рота може бути симптомом серйознішого захворювання, тому слід проконсультуватися зі стоматологом або медичним спеціалістом.

Дізнайся, які продукти можуть викликати неприємний запах з рота.

Подумай про обмеження звичок, які можуть посилювати неприємний запах з рота, наприклад, вживання алкоголю або паління.

Як лікувати неприємний запах з рота?

Чистити зуби зубною щіткою. Користуватися зубною ниткою. Полоскати. Це може звучати дуже просто, однак, це найкращий догляд, який допоможе тобі побороти неприємний запах з рота. Ці прості кроки допоможуть тобі отримати максимум від щоденного догляду за ротовою порожниною:

Чисть зуби упродовж двох хвилин двічі на день, щоб видалити бактерії зубного нальоту. Далі – ретельне чищення язика. Особливу увагу приділи задній частині язика, де накопичується більшість бактерій, які спричиняють запах.

Використай зубну нитку, щоб позбутися залишків їжі. Якщо дістатись до задніх зубів важко, тримач зубної нитки допоможе запобігти застряганню частинок їжі між зубами та накопиченню нальоту.

Завершуй свій догляд ополіскувачем, що бореться з мікробами неприємного запаху, для забезпечення максимальної свіжості подиху.

Подбай про зволоження, протягом дня пий достатньо води та обмеж споживання кофеїну та алкогольних напоїв, а також солодких та кислих соків.

Що уникнути «ранкового подиху», чисть зуби двічі на день, регулярно користуйся зубною ниткою та щоранку використовуй ополіскувач, який вбиває мікроби неприємного запаху.

Як електрична зубна щітка допомагає запобігти появі неприємного запаху з рота

Бактерії зубного нальоту можуть спричиняти неприємний запах з рота. Коли йдеться про чистоту ротової порожнини та свіжість подиху, то електричні зубні щітки Oral-B® видаляють на 100% більше нальоту.

Більше обертів – електричні зубні щітки Oral-B забезпечують до 48 800 обертів у хвилину, тоді як звичайна ручна зубна щітка може здійснювати від 300 до 600 обертів у хвилину. Це означає, що з електричною зубною щіткою ти отримаєш відмінне видалення2 зубного нальоту.

Ідеальна технологія – Унікальна технологія Oral-B 3D Очищення: коливально-обертальні, пульсувальні рухи знімають до 100% більше зубного нальоту порівняно з ручною щіткою.

Розроблена разом зі стоматологами насадка – створені на основі стоматологічних інструментів, електричні зубні щітки Oral-B мають маленькі, круглі насадки, що охоплюють кожен зуб, проникають глибоко між зубами та видаляють більше нальоту у важкодоступних місцях порівняно з ручною зубною щіткою.

Двохвилинний таймер – Стоматологи рекомендують чистити зуби упродовж двох хвилин двічі на день. З електричними зубними щітками Oral-B чистити зуби упродовж рекомендованого часу легко, завдяки вбудованим двохвилинним таймерам. Таймер, що знаходиться в ручці, пульсує кожні 30 секунд, сповіщаючи тобі, що настав час перейти до наступної ділянки чищення. Це допомагає забезпечити максимальну чистоту при кожному чищенні.

Мобільний додаток Oral-B – Моделі Oral-B PRO 5000, Чорна 7000 та Біла 7000 мають функції під'єднання Bluetooth. Просто завантаж додаток Oral-B на свій смартфон і синхронізуй свою щітку з допомогою Bluetooth, щоб отримувати зворотний зв’язок в режимі реального часу стосовно своєї техніки чищення, включаючи нагадування скористатись зубною ниткою та ополіскувачем після чищення. Це не тільки захистить тебе від появи неприємного запаху з рота, а й допоможе покращити загальний стан ротової порожнини. Дізнайся більше про мобільний додаток Oral-B.

Електричні зубні щітки Oral-B гарантують ретельне чищення щодня. Готовий/а перейти на електричну зубну щітку? Підбери для себе найкращу електричну зубну щітку Oral-B.