ДІТИ

Розмова з нянею чи іншим піклувальником про здоров'я зубів дитини

ПОДІЛИТИСЬ

Окрім догляду за зубами дитини вдома, важливо також поговорити на цю тему з іншими дорослими, які доглядають дитину. Таким чином, ти будеш впевнений/а, що здорові звички, які ти формуєш вдома, будуть продовжуватись навіть тоді, коли ти не поруч.

ЧОМУ ЦЕ ТАК ВАЖЛИВО?

Головне – упевнитися, що дитина чистить зуби двічі на день, незалежно від того, з ким вона перебуває. Регулярне чищення зубів зменшує ризик карієсу молочних зубів і, відповідно, їхнє видалення у зв'язку з карієсом. Здорові молочні зуби випрямляють щелепу, зберігають простір для дорослих зубів, допомагають дитині жувати, посміхатися та розмовляти, а також підвищують імовірність того, що дорослі зуби також виростуть здоровими.

Окрім чищення зубів, важливо поговорити про їжу та напої, які піклувальник дає твоїй дитині. Слід підтримувати збалансоване харчування дитини з низьким вмістом цукру та високим вмістом поживних речовин, які сприяють здоров’ю ротової порожнини, включаючи кальцій, фосфор та вітамін С. Збалансоване харчування не лише знизить ризик карієсу, але й продовжить процес формування здорових звичок.

ЯК ТИ МОЖЕШ ДОПОМОГТИ НЯНІ АБО ІНШОМУ ПІКЛУВАЛЬНИКУ СВОЄЇ ДИТИНИ?

Найкраще почати з підходу, який складається із трьох кроків, які називаються «Говори. Ділися. Плануй».

Говори

Поговори з нянею або іншим піклувальником про те, чому ти хочеш, щоб дитина дотримувалася здорових звичок чищення зубів та харчування, а також склади план.

Ділися

Ділися матеріалами та інформацією з огляду у стоматолога, а також корисною інформацією, яку можна знайти в Інтернеті. Це допоможе тобі уникнути зайвого тиску та навіть змусить їх серйозніше сприймати те, що ти говориш.

Плануй

Плануй заздалегідь та придбай додаткову зубну пасту та зубну щітку для дитини і залиши їх у няні чи іншого піклувальника, принеси перекус, за можливості, та нагадуй телефонними дзвінками чи повідомленнями, коли настає час чистити зуби.

Після першої розмови найпростіше, що ти можеш зробити – це придбати додаткову зубну пасту та зубну щітку і залишити їх у няні чи іншого піклувальника. Таким чином, тобі не потрібно буде пакувати їх щоразу перед візитом, а няня або інший піклувальник завжди матимуть необхідні засоби для догляду за зубами твоєї дитини.

Розкажи їм, як ти чистиш зуби своїй дитині, скільки зубної пасти використовуєш та як часто слід чистити зуби дитині. Обговоріть продукти та напої, які найкраще підходять для здоров’я ротової порожнини твоєї дитини, а також складіть план обмеження кількості та частоти вживання солодких продуктів та напоїв. Деякі піклувальники можуть з цим не погоджуватися, особливо, якщо їм хочеться почастувати дитину чимось солодким. Такі розмови можуть бути непростими, однак ти ж хочеш якнайкраще для своєї дитини. Карієс зубів – це не найбажаніший результат для будь-кого.

Якщо дитина вже достатньо доросла, ти можеш присудити їй звання «героя чистих зубів» та дати їх завдання нагадувати няні чи іншому піклувальнику, щоб вони допомогли їй почистити зуби. Хоча спочатку такі розмови можуть бути нелегкими, з часом розмовляти про це буде простіше, а няня чи інший піклувальник стануть помічниками у догляді за здоровим станом зубів твоєї дитини.