ЧОМУ ЕЛЕКТРИЧНІ ЗУБНІ ЩІТКИ ORAL-B?

Переваги зубної електричної щітки Oral-B порівняно зі щіткою на батарейках або ручною зубною щіткою

ПОДІЛИТИСЬ

У наш час навіть звичайні предмети повсякденного вжитку, як от зубні щітки, оснащені передовими технологіями. Оскільки електрична зубна щітка має такі функції, як функція вбудованого таймера та функцію різних режимів швидкості, не дивно, що вона забезпечує кращий догляд за ротовою порожниною, аніж звичайна ручна зубна щітка.* Однак багато хто досі скептично ставиться до того, щоб витрачати на електричну зубну щітку якісь кошти.

Замислюєшся, чи ця високотехнологічна зубна щітка, виставлена в кабінеті стоматолога, й справді чимось краща, ніж за звичайна? А як на рахунок електричної зубної щітки, що працює на батарейках типу АА?

У чому різниця між усіма цими зубними щітками?

Характеристики електричної зубної щітки

Якщо сказати по-простому, то електричні зубні щітки забезпечують ідеальне видалення зубного нальоту порівнянно з ручними зубними щітками. І завдяки своїй самостійній роботі електричні зубні щітки набагато простіші в користуванні, ніж звичайні ручні зубні щітки, як відзначає багато користувачів. Окрім того, великий вибір зубних щіток з різними функціями дозволяє легко знайти щітку, що відповідає твоїм потребам догляду за ротовою порожниною.

Згідно з думкою експертів, поряд із технікою чищення, частотою і тривалістю чищення, тип зубної щітки, яку ти використовуєш, також безпосередньо впливає на ефективність видалення зубного нальоту. Щоб обрати, який тип електричної зубної щітки підходить тобі найбільше, варто розібратися в тому, які є типи зубних щіток взагалі та чим вони відрізняються одна від одної.

Три типи зубних щіток

На ринку представлені три типи зубних щіток: електричні (включаючи ультразвукові), звичайні ручні зубні щітки та зубні щітки на батарейках.

 • Електрична зубна щітка: Електрична зубна щітка – це зубна щітка, що підключається до електромережі для підзарядки та має змінну насадку, яку слід змінювати кожні три місяці. Електричні зубні щітки відрізняються за типом технології чищення, яку вони використовують, наприклад, мають коливально-обертальну (3D Cleaning Action) або ультразвукову технологію.

 • Звичайна ручна зубна щітка: На відміну від електричних, ручні зубні щітки – це звичні для тебе зубні щітки з пластиковою ручкою та різноманітними дизайнами нейлонових ворсинок на насадці. Це найпоширеніший тип зубної щітки, який не потребує жодних джерел живлення.

 • Зубна щітка на батарейках: Тому, хто хоче більше потужності, проте втомився від електричних зубних щіток, підійде зубна щітка на батарейках. Як і електричні зубні щітки, зубні щітки на батарейках також часом називають «електричними» через використання акумулятора типу АА. Хоча за своїм дизайном вони схожі на ручні зубні щітки, однак зубні щітки на батарейках забезпечують ретельніше чищення за рахунок вібрації.

Простота у використанні

Щоб почистити зуби звичайною щіткою, тобі треба рухати нею вперед-назад уздовж зубного ряду, тоді як електрична зубна щітка працює самостійно. Це означає, що тобі потрібно тільки скеровувати її уздовж поверхні зубів. Опанувавши електричну зубну щітку, багато людей вважають цей метод чищення простішим. Людям, які страждають від артриту чи схожих захворювань, користування електричною зубною щіткою завдає менше дискомфорту. Електричні зубні щітки також можуть заохотити дітей ретельніше чистити зуби, однак перш ніж дозволяти дитині нею користуватися, обов’язково ознайомся з рекомендаціями щодо віку, наведеними в інструкції до зубної щітки.

Технологія та характеристики

Електрична зубна щітка: Завдяки широкому вибору технологій та функцій електричні зубні щітки мають безліч переваг для догляду за ротовою порожниною. Деякі з них навіть допоможуть тобі виробити правильні звички чищення зубів. А більшість електричних зубних щіток мають в комплекті такі компоненти, як тримач або підставка для зубної щітки, а також дорожні зарядні пристрої.

 • Різноманітні режими чищення: для чутливих зубів, відбілювання та масаж ясен

 • Датчики тиску, що сигналізують, коли ти притискаєш щітку занадто сильно

 • Таймер, що допомагає відстежувати, скільки часу ти приділяєш кожній ділянці

 • Індикатор зношеності насадки

 • Коливально-обертальна або ультразвукова технологія

 • Сумісність із різними насадками, що дозволить тобі обрати той тип, який найбільше тобі підходить

Більшість електричних зубних щіток мають в комплекті додаткові компоненти, такі як тримач або підставка для зубної щітки, а також дорожні зарядні пристрої.

Ручна зубна щітка: Хоча ручні зубні щітки не мають тих переваг, що характерні для електричних зубних щіток, все ж технологія, яка використовується у них для розробки голівок, щетинок та конструкції ручок, також може бути передовою, наприклад:

 • Перехрещені, подовжені або багаторівневі щетинки

 • Поліровані або заокруглені щетинки

 • Щетинки різної текстури

 • Щільні щетинки для відбілювання

 • Ергономічні ручки

 • Конічна або кутова голівка щітки

 • Стимулятори для масажу ясен

 • Пластини для чищення язика

Зубна щітка на батарейках: У зубних щітках на батарейках до всіх функцій, які є у ручних щітках, додається вібрація, що забезпечує додаткове чищення. Окрім функцій, характерних для ручних щіток, зубні щітки на батарейках мають також ряд додаткових функцій:

 • Вбудований акумулятор типу АА, який у деяких моделях може замінюватись

 • Кнопка «Увімк/Вимк» або «+/-», що знаходиться на ручці зубної щітки

 • Роздільні щетинки або голівки щітки, що пульсують під час вібрації

Зміна техніки чищення зубів

Різні види зубних щіток передбачають використання різних технік чищення. При використанні і ручної зубної щітки, і зубної щітки на батарейках ти мусиш самостійно здійснювати весь або майже весь процес чищення, рухаючи зубною щіткою назад-вперед уздовж усіх поверхонь зубів та лінії ясен. Натомість, електрична зубна щітка працює самостійно, а тобі потрібно всього лиш скеровувати її на певну ділянку. Опанувавши електричну зубну щітку, багато людей вважають цей метод чищення простішим.

Переваги електричних зубних щіток, яких ручні зубні щітки не мають

При користуванні ручною зубною щіткою однією з найбільших проблем є чищення зубів протягом рекомендованих двох хвилин або дотримання техніки чищення, рекомендованої стоматологом. Це призводить до недостатньо ретельного чищення зубів. Електричні зубні щітки Oral-B мають вбудований таймер, щоб забезпечити твоїм зубам догляд, який рекомендують спеціалісти. Кожних 30 секунд таймер сигналізує про необхідність перейти до наступної ділянки чищення. Це гарантує, що кожна ділянка твоєї ротової порожнини отримує необхідний догляд для підтримки максимальної чистоти.** Деякі коливально-обертальні пульсуючі зубні щітки Oral-B мають вбудований датчик тиску для захисту ясен під час чищення, який сповіщає, коли ти тиснеш занадто сильно.

Електричні зубні щітки мають різні режими чищення, зокрема глибоке очищення, догляд за яснами, відбілювання, дбайливе чищення та чищення язика. Налаштування режиму глибокого очищення дозволяють продовжити час на таймері, щоб забезпечити кращий результат. Режим догляду за яснами забезпечує масаж ясен та стимулює кровообіг. Режим дбайливого чищення знижує швидкість руху щітки для м'якшого чищення, і це чудово підійде людям із чутливими зубами. Швидкість руху щітки змінюється в режимі відбілювання, щоб надати зубам здорового блиску. Режим чищення язика дозволить тобі почистити язик та освіжити дихання.

У чому полягає цінність електричної зубної щітки

Електричні зубні щітки, як правило, дорожчі, ніж зубні щітки на батарейках та звичайні ручні зубні щітки, однак можна знайти й варіанти за ціною від 20 фунтів. Пам'ятай, що електричні зубні щітки мають більше переваг для догляду за ротовою порожниною. Ручні зубні щітки хараетризуються найнижчим ціновим діапазоном , вони часто продаються або по кілька штук в упаковці, або окремо. Зубні щітки на батарейках зазвичай дещо дорожчі, ніж звичайні зубні щітки.

Огляд усіх переваг, які пропонує електрична зубна щітка, дасть тобі чітке уявлення про цінність, яку вона може принести у довгостроковій перспективі. По-перше, до електричних зубних щіток є змінні насадки у цілком допустимому ціновому діапазоні, тож ти можеш пробувати різні типи насадок, щоб забезпечити чищення, що максимально відповідає твоїм потребам.

Ще один фактор, який слід врахувати, – це те, що використання електричної зубної щітки забезпечує ретельніше чищення порівняно з ручною зубною щіткою.* Ефективне чищення не обов'язково повинно бути дорогим – Oral-B пропонує економічно вигідні варіанти електричних зубних щіток. Oral-B 2000 – це відмінна електрична зубна щітка, з якої варто починати тим, хто хоче покращити догляд за своєю ротовою порожниною. Електричні зубні щітки Oral-B заряджаються від мережі, тому тобі не потрібно витрачати кошти на заміну батарейок.

Протестувати електричну зубну щітку

Цілком зрозуміло, що тобі хочеться протестувати електричну зубну щітку із підзарядкою, перш ніж витрачати кошти на варіант із передовими технологіями. Можна звернутися за рекомендацією до стоматолога та для початку розглянути деякі доступні та простіші варіанти. Вони ідеально підійдуть для тих, хто хоче спробувати електричну зубну щітку, проте спочатку хоче зрозуміти, що це таке.

При виборі електричної зубної щітки не забувай про свої цілі у догляді за ротовою порожниною. Купуючи електричну зубну щітку, слід враховувати індивідуальні потреби, а також типи змінних насадок, яким ти віддаєш перевагу.

Якщо ти хочеш зробити зуби білішими, зверни увагу на моделі з режимом відбілювання. Попри те, що більшість електричних зубних щіток мають аналогічні вбудовані функції, електричні зубні щітки Oral-B (починаючи з серії Smart Series 4000) зробили ще один крок вперед, використовуючи технологію Bluetooth® для синхронізації зі смартфоном, щоб надавати тобі рекомендації в режимі реального часу. Наша найефективніша технологія, характерна тільки для серії Oral-B Джініес, полягає у революційному визначенні положення, яке допоможе тобі охопити всі області ротової порожнини, нічого не пропустивши. Вибір правильної електричної зубної щітки відповідно до твоїх потреб у догляді за ротовою порожниною допоможе досягти кращих результатів та кожного разу насолоджуватися чищенням зубів.

Джерела * Робінсон П.Г та ін. Використання ручної зубної щітки для здоров'я ротової порожнини у порівнянні з електричною, Кокранівська база даних систематичних оглядів 2005 рік; Вид. 2. Це дослідження не пов'язане з продукцією Oral-B. ** https://www.oralb.ua/uk-ua/kataloh-produktiv/elektrychni-zubni-shchitky